ארגון ה-FATF פרסם הצהרות עדכון בנושא מדינות בסיכון להלבנת הון ומימון טרור וכן לגבי מדינות תחת מעקב ה-FATF להתקדמותן בנושא מניעת הלבנת הון ומימון טרור. אחת למספר חודשים מעדכן ארגון ה-FATF את הצהרותיו בקשר למדינות השונות, וזאת במטרה לאפשר למדינות השונות ולמוסדות פיננסיים לקחת בחשבון את גוגל הסיכון הנובע מפעילות מול מדינות אלו.

מדינות בסיכון: איראן וצפון קוריאה

ארגון ה-FATF חוזר על הצהרותיו הקודמות לגבי איראן וצפון קוריאה. לגבי שתי מדינות אלו מצהיר הארגון כי מדינות אלו נחשבות מדינות בסיכון ממשי בכל הקשור למניעת הלבנת הון ומימון טרור והארגון ממליץ למדינות להנחות את המוסדות הפיננסיים לתת תשומת לב מיוחדת לעסקאות, העברות או חשבונות הקשורים למדינות אלו. ארגון ה-FATF חוזר גם על קריאתו למדינות אלו לתקן כשלים קיימים ופערים בחקיקה ובאכיפה בכל הקשור למניעת הלבנת הון ומימון טרור.

מדינות תחת מעקב: אנטיגואה וברבודה, בנגלדש, אקואדור, גאנה, יוון, הונדורס, אינדונזיה, מרוקו, פקיסטן, פארגוואי, הפיליפינים, סאו טומה ופרינסיפה, סודן, טנזניה, תאילנד, טורקמניסטן, אוקראינה, ונצואלה, ויאטנם, תימן.

ארגון ה-FATF מעדכן בהצהרתו לגבי מצבה של כל מדינה אשר נמצאת במעקב והתקדמותה בתיקון כשלים והשלמת פערים הקשורים למניעת הלבנת הון ומימון טרור. לגבי כל אחת מהמדינות תחת מעקב מפרט ארגון ה-FATF אילו הנחיות (הנחיות ה-FATF) טרם יושמו ומה בוצע עד כה בחקיקה ואכיפה בנושא מניעת הלבנת הון ומימון טרור.

מדינות שלא הוכיחו התקדמות מספקת: אנגולה, בוליביה, אתיופיה, קניה, מיאנמר, נפאל, ניגריה, סרי-לנקה, סוריה, טרינידד וטובגו, טורקיה.

ארגון ה-FATF מצהיר כי מדינות אלו לא התקדמו התקדמות ממשית כפי שסוכם עם הארגון או שהכשל והפערים העיקריים במדינות אלו טרם תוקנו, ולפיכך הארגון מצהיר כי אם לא תהיה התקדמות ממשית וניכרת במדינות אלו עד יוני 2011, ייאלץ הארגון לנקוט צעדים נוספים נגד מדינות אלו ולהצהיר עליהן כמדינות בסיכון גבוה.

פורסם 2011-03-01