כנס אמנט השלישי למניעת הלבנת הון ומימון טרור יתקיים ביום שלישי הקרוב (16.11.2010) בין השעות 8:30-15:30 באולם "ברקת" במרכז הכנסים הדר בשרתון סיטי טאואר ברמת-גן. השנה יתקיים הכנס בשיתוף חברת Dow-Jones. הכנס יעמוד בסימן שחיתות ציבורית ואנשי ציבור. עו"ד יהודה שפר, המשנה לפרקליט המדינה (אכיפה כלכלית) ירצה בנושא המאבק בשוחד ושחיתות אנשי ציבור לאור הצטרפות ישראל ל-OECD. עו"ד זיוית שלמון מהרשות לאיסור הלבנת הון תרצה בנושא עדכוני חקיקה ויאיר דגן, מנכ"ל חברת אמנט ירצה בנושא אמצעי תשלום חוץ בנקאיים, הימורים ברשת והסקטור הבנקאי וכן בנושא אנשי ציבור ומקרי מבחן בדו"ח הסנאט האמריקאי.

במסגרת הכנס השנה נארח שלושה מרצים מחו"ל. כריסטוף אמז, מחברת Dow-Jones ירצה בנושא שחיתות ציבורית ואנשי ציבור. ג'ון סולומון מחברת World-Check ירצה בנושא ניתוח סיכונים ומקרי מבחן במימון טרור, ועו"ד מארק כהן, עו"ד שותף ב-Mayer-Brown LLP ירצה בנושא ניהול סיכונים במוסדות פיננסיים לאור חקירות ותביעות בנושא הלבנת הון ומימון טרור.

ההרצאות מאת המרצים האורחים ינתנו בשפה האנגלית.

פרטים נוספים לגבי המרצים האורחים:

כריסטוף אמז, Dow-Jones:

כריסטוף אמז הוא מנהל מכירות ביחידת הסיכונים והציות של דאו ג'ונס ובעל אחריות גלובלית בכל האספקטים של פיתוח עסקי. במהלך הקריירה שלו בדאו ג'ונס, לקח כריסטוף חלק במספר רב של פרויקטים של לקוחות בנושא הלבנת הון וסקירת סיכונים, בין היתר בקרב כמה מהמוסדות הפיננסיים הגדולים באירופה. מר אמז הוא גם נואם קבוע באירועים בענף כולל ADEFI בפריז, IIR במדריד ומספר אירועים נוספים בחסות דאו ג'ונס.
למר אמז ניסיון של מעל שבע שנים בסביבה התחרותית של תעשיית המידע הפיננסי כמו גם שמונה שנות ניסיון בתחום הסחר הבינלאומי. למר אמז תואר MBA  מאוניברסיטת נוטינגהאם.

ג'ון סולומון, World-Check:

ג'ון סלומון הוא מנהל אגף מחקר איומים פיננסיים בחברת World-Check. מר סולומון מתמחה באופן בו "הצד האפל" של הגלובליזציה משפיע על עסקים ועל  נושאי אבטחה, לרבות נושאים של ציות להנחיות ותקנות, ואיסוף מידע בנושא פיקוח, שחיתות, מימון טרור והלבנת הון.

יחידת המחקר בנושא טרור אותה מוביל מר סולומון בחברת World-Check כוללת צוות גלובלי של חוקרים ואנליסטים בכירים המפקחים ועוקבים אחר רשתות הטרור, מבנים תומכים שלהם, ושיטות המימון שלהם. היחידה מנהלת מרכז מודיעין ובו יכולת ניתוח וטכנולוגיה מהשורה הראשונה.
סלומון מפרסם מאמרים, מופיע בכנסים ברחבי העולם והוא מצוטט לעתים קרובות על ידי התקשורת. הוא בקיא בשפה הערבית, בעל תואר שני בלימודי בטחון של המזרח התיכון ומרכז אסיה מאוניברסיטת סנט אנדרוז בסקוטלנד. בימים אלו הוא משלים דוקטורט בחוג ללימודי המלחמה, בקינגס קולג 'בלונדון.

עו"ד מארק כהן, Mayer-Brown LLP

ניסיונו של מארק כהן בעריכת דין כולל ליטיגציה, בנקאות וניירות ערך, וייעוץ אסטרטגי בנושא הרגולציה, האכיפה והחקיקה מטעם חברות פיננסים גלובליות.
מר כהן עובד עם כל הרשויות הרגולטוריות והשירותים הפיננסיים בארה"ב לרבות: הבנק הפדרלי, משרד האוצר (OCC, OTS, FinCEN, OFAC), ה-FDIC, ה-SEC - מחלקות בנקאות וביטוח המדינה, כמו גם עם הקונגרס. כמו כן הוא עובד מול רשויות אכיפה ופיקוח מחוץ לארה"ב, כולל ה-FSA בבריטניה, BaFin  בגרמניה וה-FINMA בשוויץ. הוא והמשרד בו הוא שותף מייצגים מספר בנקים ישראליים ואת איגוד הבנקים בישראל.
למר כהן ניסיון נרחב בסוגיות הקשורות למניעת הלבנת הון, לרבות אלה הקשורות בחוק ה-Patriot Act ,אנשי ציבור וסנקציות משרד האוצר האמריקאי (OFAC). כיום מר כהן מייעץ לכמה מוסדות מחוץ לארה"ב בנושא יישום סנקציות ומדיניות מניעת שוחד.

להורדת לו"ז הכנס לחץ כאן.

פורסם 2010-11-11