ארגון ה-FATF פרסם ביום שישי האחרון (22.10.10) שתי הצהרות עדכון בנושא מדינות אשר נמצאות בסיכון או אינן משתפות פעולה ומדינות אשר נמצאות בתהליכי תיקון ליקויים בשיתוף פעולה עם ה-FATF.

ההצהרה הראשונה עוסקת במדינות בסיכון ומדינות שאינן משתפות פעולה עם ארגון ה-FATF. בהצהרה זו חוזר ארגון ה-FATF ומזהיר את המדינות מפני סיכוני הלבנת הון ומימון טרור הקיימים באיראן. כמו כן, פורסמה אזהרה כי קוריאה הצפונית אינה משתפת פעולה עם ארגון ה-FATF ולא התחייבה לתוכנית פעולה מול הארגון למרות ליקויים בנושא הלבנת הון ומימון טרור. עקב כך, קורא הארגון למדינות ולמוסדות פיננסיים לקחת בחשבון את הסיכונים הקיימים בשתי מדינות אלו.

ההצהרה השניה עוסקת במדינות אשר בהן נתגלו ליקויים בנושא הלבנת הון ומימון טרור, אך מדינות אלו נמצאות במעקב ובתהליך תיקון הליקויים תוך מתן התחייבות לארגון ה-FATF ושיתוף פעולה עימו. ארגון ה-FATF מאיץ במדינות אלו להשלים את התהליכים והתיקונים ומצהיר כי הוא ימשיך במעקב וממליץ למדינות השונות לשקול את המידע המפורט בהצהרה לגבי מצבה של כל מדינה וטריטוריה והתקדמותה בתהליכים.

המדינות המופיעות בהצהרה זו הן: אנגולה, אנטיגואה וברבודה, בנגלאדש, בוליביה, אקוודור, אתיופיה, גאנה, יוון, הונדורס, אינדונזיה, קניה, מרוקו, מיאנמר, נפאל, ניגריה, פקיסטן, פרגוואי, הפיליפינים, סאו-טומה ופרינסיפה, סרי-לנקה, סודן, סוריה, טנזניה, תאילנד, טרינידד וטובגו, טורקיה, טורקמניסטן, אוקראינה, ונצואלה, ויאטנם, תימן.

מדינות שהופיעו ברשימה זו בעבר ומאז השלימו את תהליך תיקון הליקויים הן: קטאר ואזרבייג'ן.

פורסם 2010-10-26