ארגון ה-FATF פרסם הצהרה נוספת הקשורה למדינות בהן ישנם ליקויים בחקיקה ובמדיניות מניעת הלבנת הון ומימון טרור. הצהרה זו מצטרפת להצהרה נוספת שפורסמה בסוף יוני, ובה נמנו המדינות והטריטוריות איראן, צפון קוריאה וסאו טומה ופרינסיפה, אשר מהוות סיכון בנושא הלבנת הון ומימון טרור בשל ליקויים חמורים ובשל אי שיתוף פעולה עם ה-FATF. ההצהרה האחרונה, אשר עוסקת במדינות בהן עדיין יש ליקויים, אך נמצאות במעקב ובקשר עם ארגון ה-FATF, נמנות המדינות הבאות:

אנגולה, אנטיגואה וברבודה, אזרביג'אן, בוליביה, אקוואדור, אתיופיה, יוון, אינדונזיה, קניה, מרוקו, מיאנמר, נפאל, ניגריה, פקיסטן, פארגוואי, סרי-לנקה, קטאר, סודן, סוריה, תאילנד, טרינידד וטובגו, טורקיה, טורקמניסטן, אוקראינה ותימן.

חשוב לציין, כי ארגון ה-FATF אינו קורה למדינות החברות לנהוג במדינות אלו כמדינות בסיכון במפורש, אך הוא קורא לאותן מדינות שנמנו ברשימה להשלים את תיקון הליקויים והפערים ולסיים את יישום הנחיות ה-FATF. למדינות החברות קורא הארגון לקחת בחשבון את הליקויים הספציפיים אשר קיימים עדיין בכל אחת ממדינות אלו, על מנת להעריך את הסיכונים בהתאם. הצהרת ה-FATF כוללת פירוט לגבי הליקויים שקיימים עדיין בכל מדינה, כאשר בחלק מהמדינות מדובר בליקויים הקשורים לחקיקה, ובחלק מהמדינות מדובר בליקויים הקשורים לאכיפה או לנושא הספציפי של מימון טרור.

פורסם 2010-07-15