משרד הבטחון הפיץ אתמול (15.06.10) שתי הכרזות חדשות על התאחדויות בלתי מותרות. ההתאחדות הראשונה שהוכרזה היא "מהגת אלקדס" או "נשמת ירושלים".

ההתאחדות השניה שהוכרזה היא "הבנק האסלאמי הלאומי". הבנק האסלאמי הלאומי הוקם ברצועת עזה ע"י ארגון החמאס באפריל 2009, והוכרז ע"י משרד האוצר האמריקאי ברשימות OFAC במרץ 2010.

באפריל 2009 הודיע ארגון החמאס על פתיחתו של הבנק האיסלאמי הלאומי בעזה, אשר אמור לשמש את ארגון החמאס ולנהל את חשבונותיהם של כ-6,000 פעילים וגורמים בכירים בארגון. ג'יהאד אל-וואזיר, נגיד הבנק הפלסטיני המרכזי, הגיב בזמנו לפרסום ואמר כי הרשות המוניטרית הפלסטינית תנקוט בכל צעד משפטי אפשרי על מנת להבטיח שבנק כזה לא יוכל לפעול. במאי 2009 פרסמה הרשות המוניטרית הפלסטינית (The Palestine Monetary Authority) הודעה באתר האינטרנט של הרשות בה היא מזהירה כי הבנק החדש ברצועת עזה הוקם ופועל ללא רישיון מטעם הרשות המוניטרית הפלסטינית ולפיכך הציבור מוזהר כי הבנק פועל ללא רישיון חוקי ויש להימנע מביצוע עסקים עימו.

עפ"י משרד האוצר האמריקאי, מיד עם הקמת הבנק האיסלאמי הלאומי בעזה, הוזרם לבנק הון ראשוני מארגון החמאס בסך 20 מיליון דולר. במאי 2009 העביר משרד האוצר של החמאס מיליון אירו לבנק לצורך תשלום משכורות של בכירי הזרוע הצבאית של החמאס אשר פתחו חשבונות פרטיים בבנק זה.

פורסם 2010-06-16