מועצת הבטחון של האו"ם קיבלה אתמול (09.06.10) ברוב של 12 מול 2 מתנגדים, את החלטה 1929 להרחבת הסנקציות נגד איראן. במסגרת ההחלטה שפורסמה הוכרזו כ-40 גופים, חברות, יחידים ומוסדות נוספים הקשורים לתעשיית הגרעין האיראנית, לרבות מספר חברות ממשלתיות ובנקים. כמו כן אוסרת ההחלטה על מכירת נשק לאיראן לרבות טילים, טנקים, וכלי לחימה נוספים וכן אוסרת על איראן להשקיע בהעשרת אורניום או בניית מתקני העשרה חדשים. מועצת הבטחון של האו"ם קוראת במסגרת ההחלטה למדינות החברות לבדוק העברות כספיות ומטענים בים, ביבשה ובאויר שעשויים להיות קשורים או עשויים לשמש לתעשיית הגרעין האיראנית.

בין היתר, הוכרזו חברות הקשורות לקווי התחבורה של איראן, ו-15 חברות הקשורות, נשלטות או נמצאות בבעלות משמרות המהפיכה האיראניות, הזרוע הצבאית של השלטון האיראני. אחת החברות היא חברת Khatam al-Anbiya Construction Headquarters, חברת בנייה הקשורה למשמרות המהפיכה וביצעה פרויקטים גדולים של בניה ותשתיות עבור מתקני הגרעין באיראן. 22 חברות נוספות שהוכרזו קשורות עפ"י מועצת הבטחון תעשיית הגרעין ומתקני העשרה באיראן.

ההכרזות החדשות יאומצו ע"י המדינות החברות באו"ם ויפורסמו כהכרזות במסגרת משטר הסנקציות בכל מדינה ומדינה. משרד האוצר הבריטי פרסם היום הכרזה בנושא החלטה 1929 של האו"ם, ובה רשימת כל הגורמים המוכרזים שצוינו בהחלטה. בארה"ב יפורסמו בקרוב הכרזות דומות ע"י FINCEN.

פורסם 2010-06-10