משרד האוצר האמריקאי ומשרד FINCEN הודיעו בסוף השבוע האחרון (04.06.10) כי בנק Pamrapo Savings Bank, אשר פועל במדינת ניו ג'רזי בארה"ב, הסכים לשלם קנס אזרחי בסך 1 מיליון דולר בתמורה לאי הגשת כתבי אישום נגדו בגין הפרת חוקי ה-BSA. הבנק חתם על הסכם מול FINCEN במסגרתו הסכים לתשלום הקנס האמור מבלי להודות או להכחיש את החשדוות נגדו.

עפ"י FINCEN נמצאו ליקויים חמורים בציות הבנק לחוקי ה-BSA ומילוי חובות הדיווח וחובות נוספות עפ"י חוק. הבנק לא קבע נהלים ותהליכי בקרה מינימליים הקשורים לחוקי ה-BSA, וכמו כן, ההדרכה בבנק והידע המקצועי בקרב אנשי הבנק היו ברמה נמוכה עד בלתי קיימת.

בין השנים 2005-2009 כשל הבנק בציות מינימלי לחוקי ה-BSA ועקב כך כשל במסירת דיווחים רגילים ודיווחים על פעולות חשודות בהיקף כספי של עשרות מיליוני דולרים. כמו כן, כשל הבנק באבחנה בין רמות הסיכון השונות של לקוחותיו ובאיתור פעולות וחשבונות בסיכון גבוה לפי חוקי ה-BSA. נוסף על כך, טוענים גורמים ב-FINCEN כי הבנק הטעה את הרשויות ומסר מידע שגוי ביודעין.

באפריל 2010 הורה שופט בית משפט פדרלי לבנק להשיב לרשויות סכום של 5 מיליון דולר עקב כתב אישום אחר נגדו באישומים דומים וביניהם אי מסירת דיווחים על פעולות בלתי רגילות ומסירת דיווחים מטעים ושקריים.

פורסם 2010-06-06