המשרד לפיקוח על נכסים זרים במשרד האוצר האמריקאי (OFAC) הודיע אמש על כי הטיל סנקציות על חברי ההנהגה הפוליטית הבכירה של ארגון חיזבאללה, כחלק מהאסטרטגיה של הממשל האמריקאי להגביר את הלחץ על איראן ועל שלוחות הטרור שלה במזרח התיכון. במקביל, הסנקציות נכנסו לתוקף בכל המדינות החברות לצד ארה"ב במרכז האזורי למאבק בטרור ובמימון טרור (TFTC)  – ערב הסעודית, בחריין, כווית, עומאן, קטאר ואיחוד האמירויות הערביות. 

ברשימת המוכרזים מופיעים חברי "מועצת השורא" של חיזבאללה (Shura Council) – הגוף העליון של ארגון הטרור, האחראי לקבלת ההחלטות במישור הדתי, הצבאי והפוליטי. המועצה כפופה למנהיג העליון של איראן ופועלת בהתאם להנחיותיו. עפ"י הודעת הממשל האמריקאי, ההכרזות הנוכחיות ממחישות כי במסגרת המאבק בטרור הממשל האמריקאי אינו מבדיל בין "הזרוע הפוליטית" של חיזבאללה לבין טרוריסטים ועושי דברו של הארגון במקומות שונים באולם. 

לצד מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, שהוכרז ע"י הממשל האמריקאי עוד בשנת 1995, מופיעים כעת ברשימות OFAC גם האישים הבאים: 

NAIM QASIM – סגן מזכ"ל חיזבאללה. מנהל את הפעילות הפוליטית של הארגון, כמו גם את פעולות הג'יהאד והטרור של חיזבאללה. 

MUHAMMAD YAZBAK – אחד המייסדים המקוריים של הארגון. כיום אחראי לניהול חשבונות הבנק של חיזבאללה, ועומד בנוסף בראש הפיקוד הצבאי של הארגון במרכז לבנון, ובראש מערך הלוגיסטיקה וההכשרה הצבאית של חיזבאללה. 

HUSAYN AL-KHALIL – יועצו הפוליטי של חסן נסראללה. בעבר היה אחראי על פעולות הטרור של חיזבאללה באירופה. 

IBRAHIM AL-AMIN AL-SAYYID – ראש המועצה הפוליטית של חיזבאללה. 

במסגרת פעולה נפרדת של הממשל האמריקאי, הוכרזה שלוחה של ארגון "המדינה האסלאמית" באפריקה - ISIS IN THE GREATER SAHARA, יחד עם מנהיג השלוחה Adnan Abu Walid al-Sahrawi. הארגון פועל באזור הגבול שבין מאלי לניז'ר, וביצע מספר פעולות טרור באפריקה שבהן נהרגו חיילים אמריקאים.  

לצפייה בפרטי הגורמים המוכרזים לחץ כאן.  

פורסם 17-05-2018