המשרד לפיקוח על נכסים זרים במשרד האוצר האמריקאי (OFAC) פרסם אמש (15.05.18) הכרזות חדשות על גורמים המסייעים להעברות כספים ממשמרות המהפכה האיראניים לחיזבאללה. עם המוכרזים נמנים נגיד הבנק המרכזי של איראן, מוסד פיננסי עיראקי ואיש כספים של ארגון חיזבאללה. 

בהודעת OFAC נמסר כי ההכרזות מנתקות למעשה את השימוש שעשתה איראן ברשת בנקאית ששימשה אותה למימון שלוחות הטרור שלה במקומות שונים בעולם, דרך פעילותו של כוח אלקודס של משמרות המהפכה האיראניים (IRGC-QF). עוד נמסר, כי פעולה זו מקבלת רוח גבית מהחלטת הנשיא טראמפ לפרוש מהסכם הגרעין של איראן ולהתחיל בתהליך השבת הסנקציות שבוטלו ערב חתימת ההסכם. 

להלן הגורמים שהוכרזו ע"י OFAC: 

Valiollah Seif – נגיד הבנק המרכזי של איראן, אשר סייע ל- IRGC-QF להעביר מיליוני דולרים דרך המערכת הפיננסית הבינ"ל, כדי לאפשר למשמרות המהפכה האיראניים לממן את פעילותם מחוץ לאיראן. בנוסף, הוכרז Ali Tarzali - עוזר מנהל המחלקה הבינלאומית של הבנק המרכזי של איראן, שסייע גם הוא לפעולות הפיננסיות של משמרות המהפכה האיראניים, ועמד מאחורי העברות כספים ממשמרות המהפכה לחיזבאללה דרך הבנק העיראקי al-Bilad Islamic Bank. בהקשר זה נמסר, כי לאור החלטתו של הנשיא טראמפ לפרוש מהסכם הגרעין של איראן, הממשל האמריקאי מתעתד להטיל בחודשים הקרובים, עד נובמבר 2018, סנקציות נוספות על אנשים המעורבים בעסקאות ובפעולות פיננסיות עם הבנק המרכזי של איראן. 

AL-BILAD ISLAMIC BANK – בנק עיראקי המחזיק סניפים בעיראק ובלבנון (ידוע גם בתור AL-BILAD ISLAMIC BANK FOR INVESTMENT AND FINANCE P.S.C. ). עפ"י הודעת OFAC, הבנק שימש כצינור להעברות כספים ממשמרות המהפכה לחיזבאללה, ובכך ניצל לרעה את מערכת הבנקאות הפיננסית בעיראק . במקביל, הוכרז יו"ר הבנק Kareem Aras Habib. 

Muhammad Qasir – איש כספים של חיזבאללה שפעל בשיתוף עם ה-IRGC-QF כדי להעביר כספים לארגון הטרור. 

לפרטי הגורמים המוכרזים לחץ כאן