המיליארדר Ng Lap Seng ממקאו נידון לארבע שנות מאסר ע"י בית המשפט במחוז הדרומי של ניו-יורק, לאחר שנמצא אשם במתן שוחד לשגרירי מדינות באו"ם, כך הודיע משרד המשפטים האמריקאי ביום שישי האחרון (11.05.18). בנוסף לעונש המאסר, Seng ישלם קנס כולל של 2.5 מיליון דולר וישיב לאו"ם סכום נוסף של 300,000 דולר. 

Seng בן ה-69 (הידוע גם בכינויו David Ng) , בעל אזרחות כפולה של מקאו ופורטוגל, משמש כיו"ר של Sun Kian Ip Group וכן כיו"ר של חברת נדל"ן ממקאו בשם Macau Real Estate Development Company. עפ"י הודעת משרד המשפטים, Seng שילם שוחד ל- Francis Lorenzo, לשעבר שגריר הרפובליקה הדומיניקנית באו"ם, ול- John W. Ashe ששימש כנציג אנטיגואה וברבודה באו"ם וכנשיא העצרת הכללית של האו"ם, ושנפטר ב-2016 בעודו ממתין למשפט. 

בתמורה לשוחד שניתן ע"י Seng, שני הדיפלומטים הבכירים פעלו כדי להשפיע על האו"ם לבנות מרכז כנסים של הארגון במקאו, בעלות של מיליארדי דולרים, שייבנה ע"י חברות בבעלותו של Seng. במסגרת זאת, בשנת 2012 הגישו שני השגרירים למזכ"ל האו"ם מסמך רשמי שבו טענו כי בניית מרכז הכנסים במקאו עולה בקנה אחד עם יעדי הפיתוח הגלובליים של האו"ם, ונקבו בשמה של  Macau Real Estate Development Company כחברה שצריכה לקחת חלק בביצוע הפרויקט. 

השוחד הועבר לשני השגרירים באמצעות ארגון בשם South-South News שהיה בשליטתו של Seng, ופעל בכסות של גוף מדיה שנועד לכאורה לקדם את מטרות האו"ם. במסגרת זאת, הועבר השוחד דרך South-South News לחברה ברפובליקה הדומיניקנית שהייתה קשורה לאחיו של Lorenzo. רעייתו של Ashe אף הועסקה כ"יועצת" של הארגון, וכספי השוחד הגיעו גם לידיה. במסגרת הפרשה נעצרו חמישה נאשמים נוספים, ביניהם גם  Lorenzo שהודה בקבלת שוחד וממתין לגזר דינו. 

פורסם 13-05-2018