הרשות לפיקוח פיננסי בדנמרק הודיעה ביום חמישי האחרון (03.05.18) כי נמצאו "ליקויים חמורים" בפעולות שנקטה הנהלת הבנק הדני Danske Bank, בכל הנוגע לפרשת הלבנת הון בסניף המקומי של הבנק באסטוניה. 

בהודעת הרשות נמסר כי הבנק הגיב מאוחר מדי למידע שקיבל מ"חושף שחיתויות" (whistleblower) בנוגע לאי-נאותות של פעולות הבנק בתחום מניעת הלבנת הון, ובנוגע לחשד לעבירות מצד לקוחות של הבנק באסטוניה. לאור זאת, Danske Bank הצטווה לבצע שורת תיקונים במערכות ובנהלי הבנק למניעת הלבנת הון עד ל-30 ביוני. 

בנוסף, הרשות הדנית מסרה כי ההתמהמהות של הנהלת Danske Bank בכל הנוגע לתיקון הליקויים גרמה לנזק במוניטין של הבנק, ולפיכך הבנק נדרש להגדיל את דרישות ההון שלו ב-5 מיליארד קרונות דניות (כ-800 מיליון דולר), לאור הגידול בסיכוני הציות והמוניטין שלו. עם זאת, הרשות הדנית קבעה כי אין מקום לפתוח בהליכים משפטיים נגד ההנהלה הנוכחית או עובדים אחרים של הבנק בגין הליקויים שנמצאו. 

בחודש פברואר האחרון, היומון הדני Berlingske דיווח כי בשנת 2013 "חושף שחיתויות" הביא לידיעת הנהלת הבנק מידע, שהצביע על כך שמקורביו ובני משפחתו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין השתמשו בסניף האסטוני של הבנק למטרות הלבנת הון, דבר שהוביל לסגירתם של כ-20 חשבונות ע"י הבנק. 

פורסם 06-05-2018