רשויות התביעה בצרפת פתחו בשבוע שעבר בחקירה רשמית נגד המיליארד הצרפתי Vincent Bollore, בחשד שחברות בבעלותו העניקו שוחד לפוליטיקאים בכירים באפריקה בתמורה להשגת חוזים רווחיים, כך דווח בעיתון Financial Times וכלי תקשורת נוספים. 

Bollore, בן 66, הוא אחד האנשים העשירים בצרפת ונחשב למקורבו של נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי. הוא עומד בראשה של Bollore Group, אשר רשמה ב-2017 שווי שוק של 14.7 מיליארד דולר, וחולשת על פעילות בתחומים רבים, לרבות בתחומי הבנייה, הלוגיסטיקה, החקלאות והתקשורת. בין השאר, לקבוצה השקעות רבות באפריקה, שם היא מפעילה עשרה נמלים ומחזיקה מניות בנמלים נוספים. 

עפ"י הדיווחים, החקירה מתמקדת בחשדות שלפיהם חברת Havas, המשמשת כזרוע התקשורת של קבוצת Bollore, סיפקה שירותים במחירים נמוכים במיוחד לנשיא גינאה  Alpha Conde ולנשיא טוגו Faure Gnassingbe, במהלך מסעות הבחירות שלהם לנשיאות. זאת, בתמורה לחוזים שניתנו לחברת בת של הקבוצה לניהול נמל Lome בטוגו ונמל Conakry בגינאה. בנוסף ל- Bollore, נחקרו שני בכירים נוספים בקבוצה – מנכ"ל הקבוצה Gilles Alix וראש החטיבה הבינלאומית של Havas, Jean-Philippe Dorent. 

פורסם 29-04-2018